Anadolu yakasına yeni bir soluk; “Bistro Cabana”

Anadolu’dan Avrupa’ya dünya mutfaklarının eşsiz lezzetlerini sunan Bistro Cabana, benzersiz atmosferi ve özel dekorasyonu ile Anadolu yakasına yeni bir soluk getiriyor. Bistro Cabana, özel localarından kahve köşelerine, dağ evini andıran bahçesinden özel kitap arşivlerine kadar misafirlerine farklı deneyimler yaşatıyor.

Değişik yapısı ile göze çarpan Bistro Cabana, misafirlerine kapıdan girdiği anda farklı deneyimler yaşatıyor. Misafirleri, mekanın dinamik yapısını yansıtan, aynı zamanda Bistro Cabana’nın sosyal medya yüzü olan papağan Benjamin karşılıyor. Benzersiz dekorasyonu ile farklı bir ambiyansa sahip Bistro Cabana, grup olarak gelen misafirlerini, ışıltılı avizeleri ve özel yapım mumlarıyla 9 ayaklı şamdanların yer aldığı localarda ağırlıyor. Çiftler ise davul sehpalar ve modern apliklerle süslenmiş kahve köşelerinde baş başa kalabiliyor.

DJ PERFORMANSI VE CANLI REPERTUARLARI…

İki katlı mekanın bahçe bölümünde yer alan, Amerikan çamından dekore edilmiş ahşap paravanlar, misafirlere dağ evinde oturuyormuş hissi verirken; koltuk gruplarına oturup özel kitap arşivlerini eline alan misafirler, karşılarındaki cam bölümden gökyüzüne açılan pencere algısı yaşıyor. Bu görsel şölen, her gün DJ performansı ve Çarşamba-Perşembe-Cuma-Cumartesi akşamları farklı solistlerin ve grupların canlı müzik repertuarları ile de taçlandırılıyor.

DÜNYA MUTFAĞINDAN SEÇME LEZZETLER…

Bistro Cabana’da her şey görsellerle sınırlı değil. Napoli’den özel gelen fırından çıkan çeşit çeşit pizzalar, kömür ateşinin yarattığı lezzet farkının hemen hissedilebileceği lokum ve et çeşitleri, Bistro Cabana’nın sihirli mutfağında hazırlanan ev yapımı makarnalar ve ekmekler sadece birkaç örnek… Dürümlerde yöresel detaylar kullanılırken, başlangıç ve atıştırmalıklar da Fransa’dan Hollanda’ya kadar farklı mutfakların izlerini taşıyor. Kemik ve sebzelerle pişirilen etli pazı sarması ve ona eşlik eden öz suyu, misafirlere unutulmaz lezzet deneyimi yaşatıyor.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ayrılıkçeşme

Ayrılıkçeşme’de üçüncü dalga yaşam alanı

Üçüncü dalga akımının sadece kahve akımı değil, bir yaşam biçimi olduğunun yapılan araştırma geliştirme çalışmaları ile de desteklenmesiyle ...