Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Anadolu Yakası’na yeni bir Darülaceze…

Osmanlı Devleti’nin 716. kuruluş yıldönümü münasebetiyle, Bağcılar’da “Osmanlı’da Engelli Olmak” adlı bir panel düzenlendi.

Panelde sunum eşliğinde geçmişten günümüze Darülaceze’yi anlatan Darülaceze Başkanı Aylin Çiftçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taliatıyla İstanbul’a iki yeni Darülaceze inşa edileceğini; bunun birinin Anadolu Yakası’nda, diğerinin ise Avrupa Yakası’nda planlandığını ifade etti.

PROJELER HAZIR, TEMELİ BU YIL ATILIYOR…

Çiftçi; “120. yılını yaşayan Darülaceze’yi hizmete açan Abdülhamit Han, Darülaceze’nin toplama kampı gibi değil, yaşam alanı olarak planlanmasını istemiş” dedi. Darülaceze’nin iyi bir hazırlık neticesinde inşa edildiğini de belirten Çiftçi, o dönem 500 bin insanın ihtiyaç sahibi olduğunu belirterek; “30 dönüm üzerine inşa edilen Darülaceze’nin ismi Acizler Evi anlamına gelmektedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul’a iki yeni darülaceze daha inşa edilecek. Projeleri hazır, bu yıl temeli atılacak” şeklinde konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniyeli gençlerden tarihe yolculuk

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından 15 Eylül-26 Kasım 2017 tarihleri arasında 81 ilde hayata ...