Anadolu Yakası Kadıköy’e akacak…

Türk-İş Sendikası, İşçi Partisi ve sivil toplum örgütleri, bugün Kadıköy Rıhtım’da 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı kutlamalarını gerçekleştirecek. Anadolu Yakası ve İstanbul genelinden gruplar, vapur trafiğinin durduğu iskeleye Marmaray, metro ve otobüs seferleri ile ulaşabilecek.

Emniyet güçleri, kutlamalar öncesinde yoğun güvenlik önlemleri alırken, Rıhtım’da hazırlıkların tamamlandığı öğrenildi. Diğer yandan, İstanbul genelinde 1 Mayıs kutlamaları için tedbirler artırıldı.

“Yenikapı mı, Taksim mi” tartışmaları sürerken sendika yönetimleri, halkla buluşmak için Türkiye’nin çeşitli illerine hareket etti. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in de yönetimi ile birlikte bugün Kadıköy’de olması bekleniyor.

HEP OLAYLARLA ANILDI…

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, tarihten bugüne hep olaylarla hafızalara kazındı. Taksim başta olmak üzere Kadıköy ve İstanbul’un birçok noktasında meydana gelen toplumsal olaylarda üzücü sonuçlar yaşanmıştı. Birçok kurum ve kuruluştan yapılan açıklamada, bugün gerçekleştirilecek 1 Mayıs kutlamalarının barış ve sevgi gösterileri içerisinde geçmesi temenni edildi.

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik’e 20 yeni otopark geliyor

Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentin artan otopark ihtiyacının karşılanması için düğmeye bastı. Şehrin birçok noktasına yaklaşık 10 bin araç kapasiteli 20 otopark yapılması ...