Anadolu Yakası’nda yaşayan Gaziantepliler, “Kurtuluş Günü”nü kutladı…

1

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 90’ıncı yılı, başta Gaziantep olmak üzere ülkemizin çeşitle illerinde kutlandı. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda hayli kalabalık bir nüfusa sahip olan Gaziantepliler ise, Kadıköy’de unutulmaz bir etkinliğe tanıklık ettiler.

Konferans, eğlence ve ziyafet…

Kurtuluş Günü etkinliği, 22 Aralık Perşembe akşamı saat 19.00’da, Kadıköy Evlendirme Dairesi Büyük Salon’da düzenlenen bir konferansla başladı. Burada Gaziantep’in özellikleri anlatılırken, bağrından çıkan ve Türkiye’nin kaderinde etkili olmuş isimler anıldı.

Türk Sanat Müziği korosunun seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla eğlencenin doruğuna çıkan Gaziantepliler, buradaki programın sona ermesinin ardından Zübeyde Hanım Kokteyl Salonları’nda gerçekleşen ziyafete konuk oldular. Konuklara burada, memleketlerinin olağanüstü lezzetleri seçkin markalar tarafından sunuldu.

2

Başbabakan Recep Tayyip Erdoğan kutlama mesajı gönderdi…

İstanbul Anadolu Yakası Gaziantepliler Derneği Başkanı Mehmet Güçtekin’in evsahipliğinde gerçekleşen geceye, Başbabakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, pek çok lider kutlama mesajı gönderdi. Gazianetpliler Federasyonu Başkanı İnal Aydınoğlu’nun hazır bulunduğu gecede bir konuşma yapan Mehmet Güçtekin; “Gaziantepliler olarak verilen mücadelenin gururunu ve bir arada olmanın mutluluğunu birlikte paylaşmak ve yaşamak dileği ile bu gecenin düzenlenmesini arzu ettik. İşte şimdi buradayız. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Gecenin düzenlenmesinde yardımları olanlara İstanbul Anadolu Yakası Gaziantepliler Derneği adına teşekkürlerini ileten başkan Mehmet Güçtekin; “Görünen şu manzara çok güçlü olduğumuzu bir defa daha gösterdi” dedi.

Geceye; Kadıköy Belediyesi, Opet, Develi gibi markalar sponsor oldu.

3

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...