“Anadolu Sanatçıları” Kartal’da…

Kartal Belediyesi, sanata ve sanatçıya destek vermeye devam ediyor. Kartal Anadolu Sanatçıları Derneği, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde dernek üyelerinin hazırladığı karma resim sergisini açtı.

Kartal Belediyesi’nin ev sahipliğini üstlendiği “Anadolu Sanatçılar Derneği Resim Sergisi”, Kartallı sanatseverleri bir araya getirdi. Sergide yağlıboya, karakalem ve guaj boyalardan oluşan 48 ressamın eserleri yer alırken; Anadolu Sanatçıları Derneği Kurucusu ve Sözcüsü Sadık Varer, resme gönül vermiş tüm Kartallıları sergiye ve derneğe beklediklerini söyledi.

Ressam Varer, “Kartal Anadolu Sanatçıları Derneği olarak çok sayıda sergide yer aldık. Avrupa’da sergiler açıyoruz. Üyelerimiz dernekte resim yapmayı öğreniyorlar, yaptıkları eserleri sergiliyoruz. Resim sanatına gönül vermiş tüm Kartallıları derneğimize bekliyoruz” dedi.

48 ressamın eserlerinin yer aldığı sergi, 8 Kasım 2013 Cuma gününe kadar Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gezilebilecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...