Anadolu Oyunları Sertifikaları verildi…

11

Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde geliştirilerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görülen Anadolu Oyunları’nda ilk oyun kuralları belirlendi.

Çayırova Belediyesi ve Türkiye Çocuk Oyunları Federasyonu işbirliğinde yapılan çalışma doğrultusunda, Çayırova Belediye Kültür Salonu’nda yapılan eğitim seminerleri ile katılımcı öğretmenlere oyun kuralları, slayt görüntüleri ile desteklenerek anlatıldı.

İstanbul, İzmir ve çevre ilçelerden 38 beden eğitimi öğretmeninin katıldığı eğitim seminerlerine konuşmacı olarak katılan Çocuk Oyunları Federasyonu Eğitim Komisyonu üyesi Kadir Kınacı, Merkez Hakem Komitesi üyesi Mehmet Akpınar ve Yönetim Kurulu üyesi Enis Çıtak, Federasyon olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Geleneksel Anadolu Oyunları Proje Koordinatörü ve aynı zamanda Türkiye Çocuk Oyunları Federasyonu Çayırova İlçe Temsilcisi Neşe Candan da, bizzat katılarak proje hakkında bilgiler verdi. Okullarda uygulamaya başlanılan oyunlar hakkında da bilgiler veren Candan, katılımcı öğretmenlere kendi okullarında da bu oyunlara başlanması konusunda tavsiyelerde bulundu.  Bugüne kadar yapılan çalışmaları video destekli anlatan federasyon yetkilileri, Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi’nde ve ilçe okullarında uygulanmaya başlanacak olan oyunların bir kısmında kural belirlemesi yaparak, belirlenen kurallar doğrultusunda oyunların oynanacağını ifade ettiler.

Proje çerçevesinde ilk olarak, mendil kapma ve sek sek oyunlarının resmi kurallarının belirlenmesi tamamlandı. Eğitimlerin ikinci gününde Toki Lisesi spor salonunda uygulamalı eğitimler verildi. Yapılan eğitimler sonucu sınava tabi tutulan katılımcı öğretmenler, sınav sonrası Belediye Meclis salonunda yapılan tören ile hakemlik ve oyun liderliği belgelerini aldılar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

2018 Faaliyet Raporu

Maltepe’de 2018 Faaliyet Raporu Kabul Edildi

Maltepe Belediyesi’nin 2018 yılı faaliyet raporu, Maltepe Belediye Meclisi’nde görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi. Belediye Başkan Ali Kılıç, ...