Anadolu Hisarı sokakları yenilendi…

Beykoz’daki tarihi eser ve sokakları ihya etmeye yönelik başlatılan tarihe vefa çalışmaları kapsamında, Anadolu Hisarı kaleiçi ve çevresindeki 13 sokağın taş kaplama ve düzenlemesi tamamlandı. Anadolu Hisarı’nı güzelleştiren çalışmalar kapsamında, ilçe sakinlerinin hayatını kolaylaştıran merdivenler, andezit taş ve şık korkuluklarla kaplanırken; çeşmelerin bakım ve onarımları da yapıldı.

Anadolu Hisarı Kalesi içinde gerçekleşen açılışa; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Anadolu Hisarı Muhtar Azası Güzin Mermerci, Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Babuz, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

TARİHİ RESTORASYONA BÜTÇEDEN 1,5 MİLYON…

Tarihi sokakların açılışı dolayısıyla düzenlenen toplantıda ilçe sakinlerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçenin her köşesine ayırım yapmaksızın hizmet götürdüklerini vurgulayarak; “Burada zor bir işi başardık. Anadolu Hisarı kaleiçi ve çevresi, altyapısı itibariyle yenilenmesi zor bir bölge idi. Dedemiz Yıldırım Bayezıt’a ait olan bu yerleri, kaleyi tekrar ihya etmek gerekir diye düşündük. Bu bir vefa anlayışıdır. Anadolu Hisarı’ndaki çalışma için 1,5 milyonluk bir harcama yaptık. İlçemize hizmet etmekten mutluluk ve onur duyuyoruz. İnşallah ecdadımız da bizden ve yaptığımız hizmetlerden memnun olur” dedi.

HAYALLER BİR BİR GERÇEK OLUYOR…

Konuşmasının devamında Anadolu Hisarı Kalesi’nin Büyükşehir Belediyesi tarafından turizme kazandırılacağını söyleyen Başkan Çelikbilek, ilçe için kurdukları hayallerin gerçekleşmesinden ötürü mutlu olduklarını dile getirdi. Çelikbilek, “Hayata geçmesi için büyük gayret gösterdiğimiz Beykoz Spor Kompleksi’nin temeli Şahinkaya’da sessiz sedasız atıldı. 60-70 milyon değerinde olan bu projeyi ilçemize kazandırdık. Baruthane Parkı’nı çok güzel bir şekilde yeniledik. Göksu Deresi’nin üzerinde yaptığımız bir köprü ile İrfan Çakır Parkı ile Baruthane Parkı’nı birleştirdik. İlçe genelinde 300 merdivenin kaplama ve yenilemesini gerçekleştirdik. Halkımızdan 1.000 tane daha merdiven isteği geldi. İnşallah bunları da yenilemeye çalışacağız” diyerek, ilçeye yapılan hizmetleri aktardı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeşil Okul

Yeşil okullardan doğaya 500 fidan

Beykoz Belediyesi’nin çevreci nesiller için 10 yıldan bu yana yürüttüğü Yeşil Okul Projesi kapsamında, ilçedeki 60 okuldan öğrenciler ...