Anadolu Adalet Sarayı

Anadolu Adalet Sarayı’nda yeni adli yıl açıldı

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda yeni adli yılın açılışı dolayısıyla tören düzenlendi. Adalet Sarayı’nın E Blok zemin katında düzenlenen törene, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin ile birlikte adliye çalışanları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ayrıca, üzerinde adliyenin fotoğrafının yer aldığı pasta protokol tarafından kesildi. Açılış töreninde konuşan Vali Şahin, millete ve devlete yönelecek her türlü tehdidin karşısında bütün kurum ve kuruluşlarıyla ülkenin dimdik ayakta olduğunu belirterek; “Bunu biz 15 Temmuz’da gösterdik. Ama burada en kritik görevlerden birisi de adliyelerimize düştü ve bu görevi başarıyla yerine getiriyorlar. İnşallah bir daha bu ülke, bu tür ihanetlerle muhatap olmaz” dedi.

Anadolu Adalet Sarayı

MÜLK, ADALETSİZ AYAKTA DURMAZ…

“Adaletsiz hiç bir şey olmaz. Mülk, adaletsiz ayakta durmaz” diyen Vali Şahin; “Devlet ancak adaletli davranan yöneticileri olursa ayakta durur. Bu anlamda baktığımızda adliyelerimiz, mahkemelerimiz aslında kamu hizmetlerinde bir regülatör, bir düzenleyici ve denetleyici, yanlış yola sapıldığında o düzeltici formuyla doğru yola getirici fonksiyonu taşıyan bir kurum” ifadelerini kullandı.

anadolu-adalet-sarayinda-yeni-adli-yil-acildi-1

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ayrıca, üzerinde Anadolu Adalet Sarayı’nın fotoğrafının yer aldığı pasta protokol tarafından kesildi…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...