Amerikan Kültür, Uzay Kampı’na gidiyor…

Ataşehir Amerikan Kültür Koleji, 21-22 Mart 2016 tarihleri arasında 3-4-5-6-7-8. sınıf öğrencilerine yönelik çok özel bir gezi organize ediyor. Öğrenciler ve okul yönetimini, İzmir Uzay Kampı’na gerçekleştirilecek gezi için şimdiden heyecan sardı.

EĞİTİM, TAKIM ÇALIŞMASI VE TEKNOLOJİ…

Bir uzay ve bilim merkezi olan Uzay Kampı Türkiye; gençleri bilim, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmaları için motive etmeye odaklanması ile dikkat çekiyor. Bu merkezde hem çocuklar hem de yetişkinler, uzayla ilgili interaktif simülasyonların kullanıldığı dinamik ve eğlenceli bir ortamda iletişim, takım çalışması ve liderlik alanlarında da eğitim alıyor.

PROGRAMLAR VE SİMÜLATÖRLER…

Uzay Kampı Türkiye programlarında, katılımcılara uzayda yaşama ve çalışma hissini veren simülatörler kullanılıyor. Uzaya gitmek 8,5 dakika sürer, ancak gerçek bir uçuş görevinin hazırlıkları yıllar alır. Yıllarca süren bu görev eğitimleri; Uzay Kampı Türkiye’de 2 günlük, 5 günlük ve 6 günlük programlarla sunuluyor.

UZAY EĞİTİMLERİ İLE KÜRESEL DOSTLUK…

12 Haziran 2000’de açılan eğitim ve eğlence merkezi Uzay Kampı Türkiye’yi, 50’nin üzerinde ülkeden 120 bin’i aşkın genç ve yetişkin ziyaret etti. Son teknoloji ile donatılmış tesis, farklı uluslardan gençlerin bir araya gelip uzun süreli arkadaşlıklar kurabilecekleri ve diğer kültürleri anlayabilecekleri ideal bir ortam sağlıyor.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sokak hayvanları için flüt çaldılar

Maltepe Belediyesi, Türkiye’nin ilk ve tek flüt orkestrası Marmara Flüt Orkestrası’nın, sokak hayvanları için mama bağışı topladığı flüt ...