Altın şehirden altın ödül…

Üsküdar Belediyesi, Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Park Bahçeler Müdürlüğü’nün yapımını tamamladığı 8 yeni parkın tanıtımını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar’ın en çevreci vatandaşı” seçilen Samiye Karabul’u altınla ödüllendirdi.

Bulgurlu Cumhuriyet Mahallesi Kafkas Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Galatasaray Eski Başkanı Alp Yalman, Üsküdar Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya, TFF Tahkim Kurulu Başkanı Engin Tuzcuoğlu, Galatasaraylı eski futbolcular Bülent Alkılıç ve Cengiz Yazıcıoğlu, Beşiktaşlı eski futbolcu Mahmut Biriken, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

SAMİYE TEZYE’YE EN ÇEVRECİ ÜSKÜDARLI ÖDÜLÜ…

Her sabah sokağını süpüren ve belediyenin çöp konteynerini silip yıkayan 55 yaşındaki Samiye Karabul’a, “Üsküdar’ın en çevreci vatandaşı” ödülü olarak 1 kese altın verildi. Başkan Türkmen, çevreye duyarlılığı dolayısıyla Karabul’u tebrik ederek; “İnsanların çevreye duyarlılığının arttırılması adına önemli bir görev. Biz de Üsküdar’da hemşerilerimizin çevreye daha duyarlı olması adına birtakım etkinlikler yapıyoruz. Çok değerli Samiye Karabul hanımefendi, bir Üsküdar sakini. Mahallesinde, oturduğu evin sokağını her gün temizleyen, süpüren bir hanımefendi. Belediyemize ait çöp konteynerlerini da her gün pırıl pırıl silen bir hanımefendi. Kendilerini Üsküdarlılar adına tebrik ediyorum. Örnek bir davranış” dedi.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...