Altın Ödüllü Amatör Ses Yarışması sona erdi…

Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Lions Kulüpleri Federasyonu Müzik Ödülleri Komitesi’nin Kadıköy Belediyesi destekleri ile gerçekleştirdiği “Altın Ödüllü Türk Sanat Müziği Amatör Ses Yarışması” finali, geçtiğimiz hafta Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

10 Mayıs 2015 tarihinde yapılan ön eleme sonucu finale kalan 15 finalist, gecede yarıştılar. Nedim Saatçioğlu ve Hülya Sümer, başarılı sunumları ile geceye imza attılar.

10 YARIŞMACI MANSİYON İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ…

TRT Ses Sanatçısı ve İTÜ Konservatuarı Öğretim Görevlisi – Koro Şefi Serap Mutlu Akbulut, TRT Ses Sanatçısı ve Koro Şefi Serap Kuzey, TRT Ses Sanatçısı ve Koro Şefi Hayri Pekşen, Bestekâr ve Koro Şefi Hüsnü Üstün, TRT Keman Sanatçısı Bestekar ve Koro Şefi Talat Er, TRT Ses Sanatçısı ve Koro Şefi Yaşar Özel, TRT Ud Sanatçısı ve Koro Şefi Gürhan Yaman, TRT Keman Sanatçısı ve Koro Şefi Şeref Gülsün, TRT Ses Sanatçısı Koro Şefi Semra Türel’in yer aldığı final jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucu, 10 yarışmacı mansiyon ile ödüllendirildi.

YAŞAR ÖZEL, KENDİ ADINA VERİLEN ÖDÜLÜ TAKDİM ETTİ…

Finalistlerden Fırat Mehmet Avcı, Kadıköy Belediyesi adına verilen “Umut Vaad Eden Genç Yetenekli Solist” ödülüne layık görüldü.  Okay Lafçıoğlu ise unutulmaz ses sanatçısı Yaşar Özel adına verilen özel ödül ile ödüllendirildi. Avcı’nın ödülünü Kadıköy Belediyesi adına Nesibe Müsevitoğlu, Lafcıoğlu’nun ödülünü ise kendi adına ödül verilen ünlü ses sanatçısı Yaşar Özel verdi.

İLK 3’E GİRENLERE CUMHURİYET ALTINI VERİLDİ…

Yarışmada ilk 5 derece, erkek finalistler tarafından paylaşıldı. Değerlendirme sonucu Mustafa Yüksel 3., Aziz Kırkgöz 2., Raşit Kolçak 1. oldu. Dereceye girenlere, Lions adına özel tasarlanan nazarlık anısının yanı sıra 1.’ye üç adet, 2.’ye 2 adet, 3.’ye 1 adet Cumhuriyet Altını ödülü verildi

ADNAN KOÇ’TAN GECEYE ÖZEL KONSER…

Gecede, 2006 yılı Kadıköy Belediyesi Ses Yarışması 1.’si ve dizi oyuncusu, ses sanatçısı Adnan Koç da güzel bir konser verdi. Mansiyon alan finalistler ise Anıl Sarrafoğlu, Bahadır Sevik, Berna Kişmir, Beste Gelegen, Damla Tanören, Eray Ünlükan, Fulya Soyata, Gülay Aksöz, Gülizar Atalar ve Murat Gül oldular.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...