ALS’ye destek işte böyle olur…

Gemi Brokerleri Derneği, ALS hastalığına dikkat çekmeyi ve gerekli argenin yapılarak hastaların sağlığına kavuşmasını amaçlayan “buzlu su dökme” eylemini gerçekleştirdi. “ALS’ye destek şov değildir” diyen dernek yönetimi, bağış toplayarak toplumu duyarlı olmaya davet etti.

Merkezi Bağdat Caddesi Feneryolu’nda bulunan derneğin üyeleri, anlamlı bir organizasyona imza attı. Denizcilik sektörünün önde gelen işadamları, Kadıköy Life ekibinin buz kovalarından da nasibini aldı.

ÖRNEK DAVRANIŞLARI İLE TAKDİR TOPLADILAR…

Gemi Brokerleri Derneği yönetimi ve üyeleri, etkinliğe çocukları ile birlikte katıldı. “Buz dökmenin amacı şov değildir. Onlar, bu buzun soğukluğunu hissedemeyecek kadar büyük bir sağlık sorunu ile karşı karşıyalar. Ancak tıp dünyasında tedavi için altyapı oluşturulmuyor. Onlar her şeyi anlayabiliyor, ancak anlatamıyorlar. O nedenle bu buz kovalarını başımızdan aşağı döküyoruz. Ancak sadece buz dökmekle kalmıyoruz; maddi ve manevi olarak da yanlarında olduğumuzu ortaya koyuyoruz. Amaç, hem kamuoyu bilinci oluşturmak, hem de maddi olarak imkanların artmasını sağlamaktır” diyen dernek üyeleri takdir ile karşılandı. Özel etkinlikte, işkadınları ve işadamlarının heyecan dolu anları Kadıköy Life objektiflerine yansıdı.

ÇOCUKLAR, ALS HASTALARINA “YANINIZDAYIZ” MESAJI VERDİ…

Dernek üyelerinin ardından kovalar bu kez çocukların başından aşağı döküldü. Çocukların soğuktan olumsuz etkilenmemesi için kovalara buz konulmadı. Bağdat Caddesi Feneryolu üzerinde bir hayli ıslak ve renkli bir gün yaşandı.

ÜYELER, ETKİNLİĞE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ…

Dernek hizmet binasının alt katında misafirleri ile buluşan Moshonis Balıkçısı’nın Şefi İsmail Doğan da “ALS’ye karşı toplumu bilinçlendirme kampanyasına” destek verdi. Etkinliğe katılan dernek üyeleri arasında ise şu isimler yer aldı: Gemi Brokerleri Derneği Başkanı Fikret Köseoğlu, İstanbul Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kaptan Alev Tunç, Dernek Genel Sekreteri Nezih Manavoğlu, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Şinasi Onur, Dernek Sosyal Komite Başkanı Kunter Kurtoğulları, Pınar Kalkavan Sesel, Pelin Gezicioğlu, Aziz Ertan, Kerem Alok, Gökhan Özcan ve Vira Haber Ajansı İmtiyaz Sahibi Hakkı Şen…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...