Alkışlar Üsküdar Belediyesi‘ne…

1

Üsküdar Belediyesi’nin ev hanımlarına yönelik son çalışması, bütün vatandaşların beğenisini kazandı. Üsküdarlı ev hanımlarının el becerilerini sergilemesi ve hanımların bu becerileri sayesinde para kazanmaları için başlatılan “Kadın El Ürünleri Pazarlama Yerleri Projesi”, hem yetenekli ev hanımlarından hem de vatandaşlardan beklenen ilgiyi gördü.

Proje kapsamında Üsküdar’ın çeşitli yerlerine kurulan pazarlar ile Üsküdarlı kadınlar birbirinden farklı meziyetlerini sergileyebiliyorlar. Belediyenin belirlediği alanlara sürekli ve geçici pazarlar kuran hanımlar, Pazar yerleri için Üsküdar Belediyesi’ne hiçbir ücret ödemiyor.

Daimi pazar yerlerinden birisi de, Üsküdar sahilinde yer alan Belediye’nin Ramazan ayında iftar sofrası olarak kullandığı yüzer platform… Bu alanda hanımların el marifetleri, birbirinden farklı eşyalar ile adeta dile geliyor. Ürünler arasında kolyeler, bileklikler, tespihler, burçlara özel taş kolyeler yer alıyor.

Birbirinden güzel dokuma ürünler de dikkat çekiyor. Patikler, eldivenler, atkılar, şapkalar ve yapma çiçekler. en çok satılan ürünlerin başında geliyor. Daimi satış alanlarından en önemlisi olan yüzer platform. gelecek Ramazan ayına kadar açık olacak.

2

3

 

sporvitrini

Hakkında Murat Küçük

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Mor salkımlı Üsküdar resim sergisi

Üsküdarlı sanatçılarımızdan Eda Mordeniz’in Mor Salkımlı Üsküdar resim sergisi Bağlarbaşı’nda Nev Galeri’de açıldı. ESERLER SATIN ALINABİLECEK Sanatçının gerek ...