Ali İsmail Korkmaz’ın heykeli Kadıköy’e dikilecek…

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Fenerbahçe taraftarlarının Ali İsmail Kormaz’ın heykelini dikmek için yaptığı başvuruya müjdeyi twitter’dan verdi.

Gezi olayları sırasında Eskişehir’de yaşamını yitiren Ali İsmail Kormaz’ın heykelinin yapımı için Kadıköy Belediyesi’nden izin çıktı. Fenerbahçeli taraftarlar, 15 Ocak’ta dilekçe ile Kadıköy Belediyesi’ne başvurmuştu.

GEREKLİ İZİN VERİLDİ, SORUN YOK…

Geçtiğimiz gün yapılan yürüyüşte de Bağdat Caddesi’nde Fenerbahçeli taraftarlarla birlikte olan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, twitter’dan bir taraftarın heykel ile ilgili sorusuna “Gerekli izin verildi, sorun yok. Ali İsmail’in heykeli dikilecek” diyerek, taraftara müjdeyi verdi.

YOĞURTÇU PARKI’NDA YERİNİ ALACAK…

Taraftarların başlattığı bu girişimde proje çizilip, gerekli prosedür de tamamlanırsa; Ali İsmail Korkmaz’ın heykeli, Kadıköy’de bulunan Yoğurtçu Parkı’ndaki Alex de Souza ve Lefter Küçükandonyadis’in heykellerin yanındaki yerini alacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İKSV’den Kadıköy Belediyesi’ne plaket

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 46’ıncısı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’ne desteklerinden dolayı Kadıköy Belediyesi’ne plaket ...