Akıl Oyunları ile akıllı nesil yetişiyor

Ümraniye Belediyesi, ilçedeki bilgi evi ve kültür merkezlerine üye çocuklar için düzenlediği ve geleneksel hâle gelen Akıl Oyunları, Değerler Eğitimi ve Satranç Kulüpleri’yle çocukların ilgi ve becerilerini geliştirmesini sağlıyor.

Ümraniye’deki bilgi evi ve kültür merkezlerine üye çocuklar için düzenlenen ve geleneksel hâle gelen Akıl Oyunları, Değerler Eğitimi ve Satranç Kulüpleri, bu yıl da dolu dolu geçiyor. Çocuklarda güven ve sorumluluk duygusunu geliştirmeye, yeni ilgi alanları oluşturmaya ve beceriler kazandırmaya yönelik olarak yapılan ve çocukların zekâ potansiyellerinin farkına varmalarının sağlanması, sahip oldukları potansiyelin geliştirilmesi, karşılaştıkları problemler karşısında orijinal ve yeni çözüm yolları geliştirebilmesi gibi beceri ve yeteneklerin geliştirilmesini sağlayan kulüpler, çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Akıl Oyunları

ÇOCUKLARI YIL BOYU BİR ARAYA GETİRECEK…

Katamino, Hedef 4 Oyunu, Tangram, Reversi Oyunu, Taş Oyunu, Tangram Oyunu, Hanoi Kulesi, Abalone, Dama Oyunu, Mangala, Hide and Seek gibi oyunların oynandığı Akıl Oyunları Kulübü; satrançla ilgili teorik ve pratik bilgini verildiği Satranç Kulübü; sosyal değerler, siyer ve ilmihal gibi konuların etkinliklerle öğretileceği Değerler Eğitimi Kulübü, Ümraniyeli çocukları yıl boyu bir araya getirecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

maltepe

Maltepe, Yaşam Vadisi ile nefes alacak!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, birçok etkinliğe uygun planlanan Yaşam Vadisi’nde çocuk köyünün de kurulacağını açıkladı. Maltepe’ye 135 ...