Akasya Acıbadem’de skandal gibi olay…

Akasya Acıbadem’de ayağı yürüyen merdivene sıkışan 9 yaşındaki çocuk, babası tarafından kurtarıldı. Dakikalar süren olaya hiçbir görevli müdahale etmedi.

İstanbul’un en lüks alışveriş merkezleri arasında olan Akasya Acıbadem’de hafta sonu yaşananlar tüyler ürpertti. Yürüyen merdivenlerde sıkışan 9 yaşındaki erkek çocuk, ölümün kıyısından döndü. Babasının yürüyen merdiveni durdurmasıyla kurtulan çocuğa dakikalarca ne sağlık ekibi, ne de herhangi bir güvenlik görevlisi yardım etmedi.

“YENİ AYAKKABI ALALIM”…

Çocuğunu kurtaran babanın olaydan sonra yanına gelen AVM müdürünün “Yeni ayakkabı alalım” demesi ise, o sırada çocuğunun canıyla uğraşan babayı isyan ettirdi. Çocuğun babası, eşi ve üç çocuğuyla yaşadığı dehşeti şöyle anlattı:

“HİÇBİR GÖREVLİ GELMEDİ”…

“Hafta sonu ailemle Akasya Acıbadem’e gittik. Eşim ve çocuklar arkamdan geliyordu. Sinema katına çıkarken çığlıklar duydum. Döndüğümde küçük oğlumun merdivenlere sıkışarak çırpındığını gördüm. Herkes çığlık atıyordu, ama duyan yoktu. Hemen yürüyen merdivenin başına koşarak butona bastım, merdiveni durdurdum. Çocuğumu oradan çıkardım. Uzun süre sağlık ekibi bekledik. Ama ne sağlık ekibi, ne de bir görevli gelmedi. Çok sonra yanıma gelen AVM İşletme Müdür Yardımcısı Tolga Gümüştekin, kartvizitini uzattı. Çocuğumun ayakkabısı yürüyen merdivenlere sıkışmıştı, yalınayaktı. ‘Ayakkabısını biz alalım’ dedi. Ben de ona ‘Sizin çocuğunuz var mı’ dedim. Yokmuş. ‘İnşallah olunca beni anlarsınız’ dedim. İnsan hayatı bu kadar ucuz olamaz. Süper lüks AVM’nin yürüyen merdiveninde bir fotosel, ufacık bir tedbir yok. İnsanların en lüks AVM’de başına neler gelebileceğini görsün. Gözünü para hırsı bürümüş bu işletmelere karşı önlem alınsın.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...