Ak Parti Nuhoğlu’na karne biçti…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun göreve geldiği 1 yıl içerisinde elle tutulur hiçbir çalışması olmadığını öne süren Ak Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı, tarihinde ilk kez belgesi ile birlikte karne biçti. Basın toplantısının finalinde gazetecilere sürpriz yapan partililer, Nuhoğlu için hazırladıkları Başarısızlık Belgesi’ni kargo ile teslim edilmek üzere imzaladı. Aykurt Nuhoğlu’nun “Başarısızlık Belgesi”ne vereceği yanıt ise merak konusu oldu.

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Avukat İsa Mesih Şahin; partinin 1. Bölge Milletvekili Adayı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Kadıköy Belediye Meclis Üyeleri Ömer Şahan, Elif Lale Bilgili, Mehmet Denizci, Emin Ali Önder, Göksel Öksüz ve Hasan Tek’in yanı sıra yardımcıları ve parti üyeleri ile birlikte Ziverbey’deki seçim koordinasyon merkezinde basın mensuplarını ağırladı.

DEV KOORDİNASYON MERKEZİ OLUŞTURULDU…

Ziverbey’de Ak Parti tarafından 7 Haziran seçimleri için hazırlanan Kadıköy Seçim Koordinasyon Merkezi’nin bir hayli büyük ve donanımlı olması, partinin özellikle minibüs yolu üzerinde ciddi çalışmalar yürüteceği izlenimini de beraberinde getirdi.

AYKURT NUHOĞLU YA ÇOK KIZACAK, YA DA KULAK TIKAYACAK…

Kadıköylü Ak Partililerin Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na yönelik açıklamaları, bir hayli sert ve keskin ayrıntılar içeriyor. Kadıköy Belediyesi’ni eleştiren Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin şunları ifade etti;

Projeleri konuşalım diyeceğim ama, ortada değerlendirecek bir proje yok. Eleştirecek bir şey yok. Aykurt Nuhoğlu’nun koskoca bir yılda Kadıköy’e kattığı tek bir şey var‘ Kocaman bir sıfır’ İşte bu yüzden, bugün olmayanı eleştireceğiz. Aklımdaki Kadıköy gibi bir sloganla Kadıköylülerin karşına çıkan ve Kadıköy tarafından belediye başkanlığı yetkisi verilen, Nuhoğlu’nun aklında görüyoruz ki Kadıköy için hiç bir şey yokmuş. Biz geçen yerel seçimlerde zaten Kadıköy’ün kaybettiği 25 yılı eleştirmiştik. Kadıköy bir 5 yıl daha kaybetmesin demiştik. Maalesef Kadıköy Belediye Başkanı kaybedilen bu yıllara bir kayıp yıl daha ekledi. Hiç şüphesiz ki Kadıköylüler belediye başkanına hizmet için oy vermiştir. Kadıköylüler Aykurt Nuhoğlu’na daha iyi bir Kadıköy için oy vermiştir. Gelinen noktada, bu yetkinin sorumsuzca kullanıldığı çok açıktır. Ben iddia ediyorum Kadıköy Belediye Başkanı, her gün yatıp kalkıp AK Parti’ye dua ediyor. Aykurt Nuhoğlu 7 Haziran’da AK Parti’nin yine tek başına iktidar olmasını istiyor. Ben iddia ediyorum ki, AK Parti’nin Büyükşehir yönetiminden gitmesini asla istemiyor. Neden biliyor musunuz? Çünkü AK Parti ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile AK Parti Hükümeti olmasaydı, Kadıköy gerçekten bir köy olurdu. Çünkü Kadıköy’ü marka yapan ne varsa, Kadıköy’de mega proje olarak ne varsa hepsi AK Parti’nin eseridir.

“KATİL İSRAİL İLE KARDEŞ ŞEHİR OLDULAR…”

Masum çocukların, savunmasız binlerce insanın katili İsrail’in Telaviv şehrini Kadıköy Belediyesi kardeş şehir olarak kabul etti ama bütün Türkiye zalim İsrail’i kınıyor. Kadıköy Belediyesi de kardeş oluyor. Bu anlayış bu düşünce, bu anlayış bizim değerlerimize ne kadar uzak olduğunun bir yansımasıdır. Belediye Meclisinde kardeşlik ilişkisi bitirilsin teklifinde bulunduk. Teklifimizi kabul etmediler. Ey Kadıköy Belediye Başkanı bütün Türkiye’nin önünde vicdanına sesleniyorum hadi kaldırın bu kardeşliği biz de milletçe alkışlayalım sizi. Ama kaldıramazsınız!..

“KAYIP YILLARA 1 YIL DAHA EKLENDİ…”

Maalesef Kadıköy’de yerel yönetim fakirliği yaşanıyor. Soyut söylemlerden somut projelere geçemeyen bir Kadıköy Belediye Başkanı ile Kadıköy kayıp bir yılı daha geri de bıraktı. Kadıköy’ün başka bir yıl daha kaybetmeye tahammülü yok. Biz Kadıköy’ün her sorununa AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı müdahil olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu yapıcı muhalefetimiz ile önümüzdeki 4 yılda Kadıköy Belediyesi’ni denetlemeye devam edeceğiz. Kadıköy’ün keyfi soyut söylemlerle yönetilmesine müsaade etmeyeceğiz. Kadıköy’de doğru yerel yönetim anlayışının hayat bulması için erdemli siyasetimize devam edeceğiz. Bütün kalbimle inanarak söylüyorum ki Kadıköy’ü hak ettiği yerel yönetime bir gün kavuşturacağız.

ÖMER ŞAHAN: KADIKÖY, İBB’NİN EN ÇOK YATIRIM YAPTIĞI 5. İLÇE…

Kadıköy’de en büyük projelerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığına dikkat çeken Ak Parti Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Ömer Şahan; “Kadıköy, İstanbul’da en çok yatırım yapılan 5. ilçedir, bunun bilinmesini isterim” dedi.Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun küçük hayaller peşinde koştuğunu öne süren Şahan; “Üniversite öğrencilerinin çamaşırlarını yıkayacağı çamaşırhane kuracaklarmış. Ak Partili belediyeler öğrencilerine yurt yapıyorlar, böyle çalışmalarına da proje demesinler” yönünde gönderme de bulundu.

Gazetecilerin de fotoğraf karesinde yer alması yönünde istekte bulunulan basın toplantısı, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...