Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, İMES’i ziyaret etti…

i20

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Başkan yardımcısı Kemal Akar, Kadıköy İlçe Başkanı Muharrem Ödemiş ve Halkla İlişkiler Komisyonu üyesi Dursun Tığlı, İMES’teki sanayiciler ile birlikte kahvaltılı ziyaret programına katıldılar.

İMES başkanı Süheyl Erboz’un daveti üzerine İMES’e gelen Ak Parti İstanbul İl Başkanı, sanayicilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kahvaltıda konuşan Süheyl Erboz, önce İMES’i tanıttı.

650 dönüm arazi içine kurulan sanayi sitesinde 843 işyeri olduğunu, 11.000 çalışanın evine ekmek götürdüğünü, İtalya ve Fransa’ya otomobil aksamı ihracatı yapıldığını anlattı. Konuşmasında, site içinde yapılan sosyal hizmetleri de anlatan Erboz; “Çıraklık okulu açtık. Sosyal tesislerimizde ticaret yapılmaktadır. İşletme ve geliştirme birim başkanlığı kurarak sanatkârlarımızın HALK BANKASI, TÜBİTAK ve KOSGEP ile ilişkilerini sürdürüyoruz. Bu önemli kuruluşlarımızın sanatkârlarımıza destekleyici krediler vermesi bizleri mutlu ediyor. Bizim sizlerden istediğimiz, E-6’dan organize sanayi kavşağına girildiği zaman trafik çok sıkışıyor. Bu sorunun giderilmesinde bizlere yardımcı olursanız seviniriz” dedi.

İMES’in çalışmalarından çok memnun olan başkan Aziz Babuşçu yaptığı konuşmada; “Hükümet olarak KOBİ’lerin ve sanayicilerimizin her zaman yanında olduk. Sıkıntılarını kendi sıkıntımız gibi gördük. İhracattaki zorlukları ortadan kaldırdık. KOBİ’lerin ihracat yapması beni çok mutlu etti. Ufak tefek sıkıntılar olabilir. Bunları bir araya gelerek, konuşarak aşabiliriz” dedi.

Aziz Babuşçu, kahvaltı sonrası rovelver makineleri, deniz motorları, presçileri, çelik döküm atölyelerini ve diğer imalatçı işletmeleri gezerek bilgi aldı.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ümraniyelilere üretsiz boğaz turları

Ümraniyelilere ücretsiz boğaz turları

Ümraniyelilere ücretsiz boğaz turları başlıyor. 3 Ağustos’tan itibaren Ümraniyeliler, ücretsiz bir şekilde İstanbul turu yaparak, Ümraniyeli olmanın ayrıcalığını ...