Ak Parti: Hayvanları korumak bizim görevimiz

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Başkanı Nesrin Çıtırık ile bir araya geldi. HAYKONFED tarafından hazırlanan “Hayvan Haklarını Koruma Taahhütnamesini” imzalayan Özgül Özkan Yavuz, “Hayatımızın birer parçası olan hayvanları korumak ve onlara hak ettikleri yaşamı sunmak bizim görevimiz. Kadıköy, hayvan hakları konusunda her daim bilinçli bir kent olmuştur. Evlerindeki hayvanların yanı sıra sokaktaki hayvanlara da mümkün mertebe yetmeye çalışan Kadıköy halkının her daim destekçisi olacağız. Belediye olarak tüm hayvanlara sevgiyle kucak açacağız, imkanlarımızı Kadıköy’de nefes alan her canlının yaşam kalitesini artırmak için sonuna dek kullanacağız” dedi.

HAYVANLARA MOBİL KLİNİKLER

Sokağımızı, mahallemizi kimi zaman evlerimizi paylaştığımız hayvan dostlarımızın bakım ve tedavisini üstleneceklerini söyleyen Özgül Özkan Yavuz, “Kuracağımız mobil kliniklerde akıllı teknoloji ile kayıt altına aldığımız sokak hayvanlarına veteriner hekimlerimiz tarafından kapsamlı sağlık taraması yapılacak ve sağlıkları sürekli olarak takip edilecek. Ayrıca belirleyeceğimiz yerlere akıllı mama makineleri yerleştireceğiz ve böylece sokaktaki dostlarımız hiçbir zaman aç kalamayacak. Bunun yanı sıra uygun yerlere koyacağımız kedi-köpek kulübeleri ile de minik dostlarımızın kendilerine ait evleri olacak” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Gönül Çarşısı

Kartal’da Gönül Çarşısı gönüllere dokunuyor

Gönül Çarşısı ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak; kıyafetten beyaz eşyaya, mobilyadan oyuncağa kadar birçok ihtiyacını karşılayabiliyor. Kartal Belediyesi ...