Ahmet Vefik Alp’e Kadıköy’e adaylık baskısı…

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’e, Kadıköy için Belediye Başkanlığı’na aday olması yönünde baskılar artmaya başladı.

Önceki gün Küçükyalı sahilinde katıldığı bir yemek daveti sırasında restoranda bulunan konuklar, “Sizi Kadıköy’de Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz” şeklinde yüksek sesle öneride bulunurken, bir başka baskı da dün akşam geldi.

KİM BİLİR NASIL BİR KADIKÖY OLUR…

Ünlü hoca, dün akşam katıldığı bir akrabasının düğününde, daha salona girerken etrafını saran konuklar tarafından; “Hocam bırakın büyükşehiri… Siz Kadıköy’lüsünüz, Kadıköy’e yakışırsınız. Gelin Kadıköy’den adaylığınızı koyun. Kim bilir ne müthiş bir Kadıköy ortaya çıkar” dediler.

“İKİ YILDAN BERİ BU ÖNERİ BANA GELİYOR…”

“Beni seven dostlardan bu teveccühü görmek elbette çok güzel ve çok değerli… Son iki yıldan bu yana Kadıköy için bana çeşitli kişi, kurum ve gruplardan geliyor” şeklinde bir açıklama yapan Prof. Alp; “Evet, ben doğma büyüme Kadıköylüyüm. Kadıköy, benim çok şey borçlu olduğum evim, sevdam, her şeyim… Ama benim projelerim ulusal projeler… Ben, ülkemin her karış toprağını seviyorum ve fikirlerimden bütün ülkemin yararlanması öncelikli tercihimdir. Yine de çok teşekkür ederim” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

2 yorum

  1. İnşallah demekten başka bir şey gelmiyor…

  2. Keşke olsa… Ama nerde CHP’de o akılcı tercih gücü…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...