Ahmet Sani Gezici Lisesi tarih oldu…

Sivil toplum örgütlerinin aylardır “İmam Hatip Lisesi olamaz” diyerek protesto gösterileri ve yürüyüşler düzenlediği Ahmet Sani Gezisi Lisesi’nin yıkım çalışmaları başladı. Acıbadem’in sınavsız girilebilen tek devlet okulu, büyük ölçüde hafriyata dönüştü.

İş makineleri ve dozerlerin okul bahçesine girişi ile birlikte mahalle sakinlerinin tepki gösterdiği Acıbadem’de, yıkım görevlileri ve vatandaşlar arasında tartışma yaşandı. Kadıköy Kız İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmek üzere çalışmaların başlatıldığı öne sürülen okul arsası çevresinde güvenlik önlemleri artırıldı.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ AYAĞA KALKTI…

Ahmet Sani Gezici Lisesi, Acıbadem çevresinde sınavsız girilebilen tek devlet okulu olma özelliği taşıyordu. Acıbadem Dayanışması, Yeldeğirmeni Dayanışması ve Kadıköy Kent Dayanışması gibi birçok sivil toplum örgütü, kamuoyunun dikkatini çekmek için protesto gösterileri düzenlemiş, imza kampanyaları başlatmıştı. Yıkım çalışmalarının başlaması ile birlikte birçok mahalleli, okul önüne akın etti. Gece boyunca da protestoların sürdüğü Acıbadem’de gözler, dakikalar içerisinde tarih olan Ahmet Sani Gezici Lisesi arsasında gerçekleştirilecek çalışmalara çevrildi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendiklilere yeni okul müjdesi !

Pendik Belediyesi, Pendik Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı ve bağışçı katkılarıyla Sülüntepe Mahallesi’nde inşasına başlanan 24 derslikli ilkokulun temeli ...