Ahmet Poyraz

Ahmet Poyraz, “Bakış” programına konuk oldu

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Habertürk TVde yayınlanan “Bakış” programına konuk oldu. Noyan Doğan’ın sunduğu programda kentsel dönüşüm, eğitim ve Çekmeköy’ün yarattığı katma değerler konuşuldu.

METRO SEFERLERİ 2018’DE BAŞLAYACAK…

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Projesi hakkında bilgi veren Başkan Poyraz; “Proje planlanırken sadece Üsküdar-Ümraniye arası olarak düşünülmüştü. Ancak Çekmeköy’deki gelişimi fark eden önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, önerimizi yerinde bularak projeye Çekmeköy’ü da dahil etti. 2018 yılı ortalarında seferlere başlayacak olan metro, Çekmeköy’de ulaşıma büyük kolaylık sağlayacak” dedi.

Ahmet Poyraz

“VAKIF TAŞDELEN SU İLE EN KALİTELİ SUYA SAHİBİZ” 

Ahmet Poyraz, İstanbul’da Hamidiye ve Kayışdağı ile birlikte Vakıf Taşdelen Su olarak en kaliteli su kaynaklarına sahip olduklarını da dile getirdi. Vakıf tarafından işletilen ve  Taşdelen Ormanları içerisindeki 800 dönümlük kaynak arazisinde, 220 metre derinlikten herhangi bir sondaj ya da yükseltim çalışması yapılmadan kendiliğinden yeryüzüne çıkan, gerçek anlamda bir ”doğal kaynak suyu” olan Vakıf Taşdelen Su, aynı zamanda Üstün Lezzet Ödülü’ne de sahip. The International Taste & Quality Institute (iTQi) tarafından verilen en yüksek seviye olan 3 Altın Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü (Superior Taste Award), 135 uzman tarafından değerlendiriliyor.

Vakıf Taşdelen su

VAKIF TAŞDELEN SU HAKKINDA…

1582 yılında Sultan II. Selim Han’ın eşi Afife Nurbanu Sultan tarafından vakfedilen, cam şişe ve cam damacanada suyu en doğal haliyle bize ulaştıran, eski adı ile Taşdelen Memba Suyu olan Vakıf Taşdelen’in bilinirliği ve kullanımı, çok daha eskilere dayanmaktadır. Sultan II. Abdülhamid Han’ın kullandığı ve tavsiye ettiği su Vakıf Taşdelen’dir. 27 Nisan 1909’da tahtan indirilip, Selanik’e gönderilirken Sirkeci Tren Garı’nda son dileği sorulduğunda, bir bardak Vakıf Taşdelen Su istemiştir.

Ahmet Poyraz

DÜNYANIN EN İYİ SULARI ARASINDA…

Hac farizası için yola çıkan Surre Alayı’ndaki küplere yüklenildiği ve Hac dönüşü bu küplere Zemzem suyu doldurularak geri getirildiği için “Zemzem’in yol arkadaşı” iltifatına ulaşmıştır. Reisi Cumhur Kemal Atatürk imzalı kararnameler ile Vakıf Taşdelen’in fabrika altyapısı ve modernizasyonu sağlanmıştır. Atatürk’ün rahatsızlığı sırasında, “Son Nöbet Defteri” adlı kitaptan anlaşılacağı üzere Atatürk’ün reçetesinde normal suyun yanı sıra Taşdelen Su yazmakta olup, suyun ilaç niyetine kullanıldığı anlaşılmaktadır. Vakıf Taşdelen, günümüzde de dünyanın en iyi sularındandır. Kalite üstünlüğü, kaynak ömrü boyunca sürecektir.

 

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

AYGAD

AYGAD’dan toplantı öncesi balık partisi

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Ekim ayının ikinci yönetim kurulu toplantısını 20 Ekim Cumartesi günü yaptı. Maltepe’de, AYGAD ...