Ağva

Ağva sahili can buluyor

Şile Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda çalışmalarına başlanan Ağva Sahil Düzenleme Projesi kapsamında bulunan yapılar, son şekillerini almaya başladı. İstanbul’un önemli turizm bölgelerinden olan Ağva’da 149 bin metrekare alan içerisinde gerçekleştirilen proje ile büyük bir destinasyon sağlanacak. Sosyal tesislerin, spor sahalarının ve ortak kullanım alanlarının inşaat süreçlerinde son aşamaya gelindi.

“4 Mevsim Yaşanabilir Şile” sloganı ile hayata geçirilen projelerle Şile Belediyesi, verdiği sözlerin arkasında duruyor. İlçede Kent Meydanı ve Katlı Otopark Projesi ile Liman Yenileme Projesi çalışmaları devam ederken, Ağva’da da Sahil Düzenleme Projesi ile çeşitli aktivitelerin yaşanacağı, spor alanlarının ve sosyal tesislerin bulunduğu, dört mevsim hizmet verebilen bir alan inşa ediliyor.

agva-sahili-can-buluyor-1

DÖRT MEVSİM YAŞAYAN BİR DESTİNASYON…

Yapılan çalışmayla Ağva modern ve estetik bir görünüme kavuşurken; vatandaşların rahatlıkla faydalanabileceği, dört mevsim yaşayan bir alana dönüşecek. Hummalı bir çalışma içerisinde yapımına devam edilen sahil düzenlemesinin 2017 yılının ilk yarısında tamamlanması hedefleniyor.

MESAFELER ORTADAN KALKACAK…

Proje, vatandaşlara en çağdaş ve sağlıklı koşullarda imkan verecek şekilde  inşa edilecek. Tamamlanması ile birlikte Ağva, benzerleri arasından sahil ve modern çevre düzenlemesi ile hemen ayrılacak. İstanbul’un en ekolojik yollarından biri olan, 11 viyadük ve 7 tünelin bulunduğu Şile-Kandıra Otoyolu’nun tamamlanması ile Şile-Ağva arası 20 km’ye düşerken, mesafeler ortadan kalkacak ve kolay ulaşım sağlanacak.

Ağva

İstanbul’un önemli turizm bölgelerinden olan Ağva’da 149 bin metrekare alan içerisinde gerçekleştirilen proje ile büyük bir destinasyon sağlanacak. Sosyal tesislerin, spor sahalarının ve ortak kullanım alanlarının inşaat süreçlerinde son aşamaya gelindi…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...