Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda öğrencilere 1.500 diş fırçası

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası (20-27 Kasım 2017) kapsamında, Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki öğrencilere 1.500 diş fırçası ve diş macunu hediye ediliyor.

Beykoz Belediyesi, İstanbul Diş Hekimleri Odası ve Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi işbirliğiyle Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu’nda kutlanan haftayla öğrencilere diş fırçası ve diş macunu dağıtımı yapıldı. Etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İstanbul Diş Hekimleri Odası Temsilcisi Nusret Barlas, Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Baş Hekimi Ömer Besim Olcay, Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü hekimleri, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası
OKULLARDA AĞIZ SAĞLIĞI VE HİJYENİ SEMİNERLERİ VERİLECEK…

Ağız sağlığına dikkat çekmek üzere kutlanan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında 9 okulda 1.500 diş fırçası ve diş macunu seti dağıtılacak, okullarda ağız sağlığı ve hijyeni anlatan seminerler verilecek. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Ağız ve diş sağlığı olmadan bütün hastalıklara açık vaziyettesiniz. Ağız temiz olursa, dişler bakımlı olursa, güvenli ve sağlıklı insan profili ortaya çıkar. İnsanlarımıza sağlığın önemini çokça duyurmamız ve sıklıkla anlatmamız gerekir” dedi.

HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK…

Öğrencilerin Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutlayan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise; “Sağlık her şeyin başıdır. Önemli organımız olan dişlerimizi korumaya küçüklükten başlamamız gerekir, bunun da eğitimle olabileceğini biliyoruz” şeklinde konuştu. 

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

AYGAD

AYGAD’dan toplantı öncesi balık partisi

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Ekim ayının ikinci yönetim kurulu toplantısını 20 Ekim Cumartesi günü yaptı. Maltepe’de, AYGAD ...