AFAD Tırı’nda deprem eğitimi…

1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla, T.C. Başbakanlık Afet Acil Durum Başkanlığı (AFAD) tarafından Beykoz sakinlerine uygulamalı deprem bilinçlendirme eğitimleri verildi.

Beykoz Belediye Meydanı’na park eden simülasyon tırında 7.0 şiddetinde deprem anı yaşatılarak, deprem sırasında neler yapılması gerektiği gün boyu uygulamalı olarak aktarıldı. AFAD personeli; deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda ziyaretçilere bilgilendirme yaptı; hareketli eşyaların sabitlenmesi, masa gibi yüksek olan eşyaların altına girilmesi, elektrik ve doğalgaz düğmelerinin kapatılması gibi hayati önlemlere değindi.

BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİ DEVAM EDECEK…

Ziyaretçilere ayrıca İstanbul’da yapılan afete hazırlık, afete müdahale, afet sonrası iyileştirme çalışmaları, afet ve acil durumlarda kullanılan teknik araçlar hakkında da bilgiler verildi. Deprem bilinçlendirme eğitimleri, hafta boyunca İstanbul’daki 7 ilçe merkezinde devam edecek.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...