Acıbadem Gönüllüleri Korosu ilk konserini verdi…

Kadıköy Belediyesi Acıbadem Gönüllüleri Name Türk Sanat Müziği Korosu, ilk konserini Kadıköy Evlendirme Salonu’nda gerçekleştirdi.

Gecenin açılışını, Acıbadem Gönüllüleri Başkanı Neşe Uçak ve Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu yaptı.

Kadıköy Belediyesi Mahalle Gönüllüleri ile Gönüllü Koroları’nın çalışmaları hakkında kısa bir bilgi aktarımının ardından, Türk Müziği’nin sevilen sanatçılarından Nihal Arda’nın üç ay gibi kısa sürede yetiştirdiği Acıbadem Gönüllüleri Name Türk Sanat Müziği Korosu, gecede Hicaz ve Kürdili hicazkâr eserlerden oluşan başarılı bir konser verdi.

Program sunumunu, Radyo Alaturka’nın başarılı programcısı Akın Altıntaş yaptı. Tanınmış besteciler, söz yazarları ve ses sanatçılarının konuk olarak katıldığı gecede, Koro Şefi ve Ses Sanatçısı Nihal Arda da söylediği şarkılar ile izleyenleri bir defa daha kendisine hayran bıraktı.

Programın ikinci bölümünde, Türk Müziği’nin sevilen sesi Kadir Adıgüzel, konuk sanatçı olarak yer aldı. Son günlerde sesi ve güzel yorumu ile Türk Müziği’nin aranılan genç seslerinden olan Adıgüzel, verdiği muhteşem konser ile izleyicilere doyumsuz bir müzik akşamı yaşattı.

Gece, Neşe Uçak ve Nesibe Müsevitoğlu’nun sanatçılara teşekkürlerini ifade eden çiçekleri sunmaları ile sona erdi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...