Acıbadem Dayanışması’nın mücadelesi sürüyor…

Acıbadem’de süregelen rant amaçlı dönüştürmenin sonucu olarak boşaltılmayan çalışılan Ahmet Sani Gezici Lisesi’nin yıkımına karşı Acıbadem Dayanışması’nın semt sakinleri, veliler ve öğrencilerle birlikte yürüttüğü mücadele devam ediyor.

Hafta boyunca lise önünde açılan masalarda imza toplayan ve semt sakinlerini yaşanan hukuksuzluk noktasında bilgilendirerek eylemlerine destek arıyan Acıbadem Dayanışması üyeleri, tekrardan yıkımı gündemde olan oklunun önünde toplanarak taleplerini haykırdılar. Toplanan kitleye yönelik yapılan konuşmada yaşanan sürecin anlatılmasının ardından yürüyüşe geçildi.

Gruba eşlik eden anons aracından çalınan şarkılar ve sloganlar eşliğinde 150 kişiyi aşkın kalabalık, Acıbadem Caddesi boyunca yürüyerek Koşuyolu bölgesine indi. Semt civarındaki evler, cafeler ve parklarda bulunan insanların olumlu ilgisiyle karşılaşan kortej, tekrar Acıbadem Caddesi’ne çıkarak, Ahmet Sani Gezici Lisesi önünde yürüyüşlerini sonlandıradı.

Acıbadem Dayanışması ve okul velileri, mücadeleden vazgeçmeyeceklerini belirterek, ileriki bir tarihte tekrar buluşmak üzere dağıldılar.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...