AB Onaylı Web Odaklı Öğrenme Sistemleri’ne onay…

DSC03652

 

Özel Marmara Anadolu Meslek Lisesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘’Bilgisayar Destekli Web Odaklı Öğrenme Sistemleri-Metotları’’ adlı proje için protokolle imza attı.

Özel Marmara Anadolu Meslek Lisesi AB Komisyonu tarafından desteklenen Leonardo Pools-M  “Bilgisayar Destekli Web Odaklı Öğrenme Sistemleri-Metotları” adlı projesi İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanarak, resmi bir hizmet içi eğitim kurs programı statüsüne alınmasına karar verildi.

Amacı yabancı dil öğretim programlarını geliştirmek…

Bilgisayar Destekli Web Odaklı Öğrenme Sistemleri-Metotları adlı projenin amacı, Türkiye’deki meslek ve teknik liselerinde uygulanmakta olan yabancı dil öğretim programlarını geliştirmek. Buna ek olarak, bu okullarda çalışmakta olan yabancı dil öğretmenlerinin akademik gelişmelerine de katkıda bulunmak. Proje kapsamında yabancı dil öğretiminde kullanılması hedeflenen 5 ayrı dil öğretim metodu üzerinde çalışmalar yapıldı.

Bu metotların sınıf ortamında uygulanmasını kavratmak amacıyla 2011 yılının Mart ve Temmuz aylarında,  Özel Marmara Anadolu Meslek Lisesi ve Bodrum Marmara Koleji bünyesinde,  kamu sektöründe faaliyet gösteren meslek ve teknik liselerde çalışmakta olan 40 kişilik yabancı dil öğretmeni topluluğuna, toplam 5 ayrı hizmet içi eğitim programı düzenlenmişti.

Özel Marmara Anadolu Meslek Lisesi 2009-2011 yılları arasında, yenilik transferi statüsündeki AB Komisyonu tarafından desteklenen Leonardo projesini Danimarka, İtalya, Litvanya, İsviçre ve Belçikalı proje ortakları ile başarılı bir şekilde tamamlandığı bildirilirken,  Pools-M “Bilgisayar Destekli Web Odaklı Öğrenme Sistemleri-Metotları” adlı projenin son çalıştayları  07-11 Kasım 2011 tarihleri arasında Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta gerçekleştirildiği bilgisi verildi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kerem Alışık

Kerem Alışık ile şiirlere yolculuk

Ünlü oyuncu Kerem Alışık, “Kerem Alışık’la Şiirlere Yolculuk” adlı gösterisiyle Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ...