Bazı genç taraftarlar Kadıköy'de renkli görüntüleri de beraberinde getirdi...

Boğanın canına okudular!..

Kadıköy’ün sembolü Boğa Heykeli, kontrolü kaçıran genç taraftarların kurbanı oldu. Heykelin üzerine çıkan çılgın taraftarlar eğlenirken, tarihi de ayaklar altına aldı.

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’in 15. haftasında Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Akhisar Belediyespor’u misafir etti. Rakibini 4-0’lık skor ile uğurlayan sarı-lacivertlileri, bu kez kadın ve çocuk taraftarlar izledi.

MAÇ SONRASI ALTIYOL’DA İSTENMEYEN GÖRÜNTÜLER…

Bazı genç taraftarların tarihi Boğa Heykeli’nin üzerine çıkarak sloganlar attığı sırada, çevre sakinlerinin hatalarının farkında olmayan gençleri uyarmaması da dikkat çekti. Boğa Heykeli’nin güvenliği, Kadıköy LIFE objektiflerine yansıyan karelerle tekrar gündeme geldi.

DAHA ÖNCE DE BOYAMIŞLARDI…

Milli Saraylar Müzecilik ve Tanıtım Başkanlığı, geçtiğimiz süreçte Boğa Heykeli’ni Beylerbeyi Sarayı’ndaki eşi ile buluşturmak için girişimde bulunmuştu. Kadıköylüler ise, ilçenin sembolü haline gelen heykelin iadesine karşı çıkmıştı. Daha önce kimliği belirsiz taraftarlarca sprey boyalar ile boyanan Boğa Heykeli bir hayli zarar görmüş, yetkililer boyanın tahribatını gidermek için günlerce uğraşmışlardı. Tarihi heykel, şimdilerde ise ayaklar altına alınmaya başlandı.

Bazı genç taraftarlar, Kadıköy’de renkli görüntüleri de beraberinde getirdi…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...