Adapazarı – İstanbul seferleri başlıyor…

Yüksek Hızlı Tren hattının inşası nedeniyle seferlerine ara verilen Adapazarı – İstanbul trenleri, 5 Ocak tarihinde yeniden başlayacak.

Eskişehir – İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının inşası nedeniyle 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren seferlerine ara verilen Adapazarı – İstanbul trenleri; 31 Aralık’ta test sürüşlerine, 05 Ocak’ta da ticari seferlerine başlayacak.

İLK ETAPTA 8 SEFER…

TCDD Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre; Ada Ekspresi adıyla Arifiye – Pendik arasında klimalı vagonlarla hizmet verecek olan trenler, ilk etapta 4 gidiş ve 4 geliş olmak üzere 8 sefer yapacak. Adapazarı’nda ikamet eden yolcular, seyahatlerini Adapazarı – Arifiye arasında ADARAY ile Arifiye – Pendik arasında Ada Ekspresi trenleriyle gerçekleştirecek. Ada Ekspresi; ilk etapta Arifiye, Sapanca, İzmit, Gebze, Pendik istasyonlarında hizmet verecek. 2015 yılı ortasında Körfez, Derince, Büyükderbent; 2016 yılı içerisinde ise Diliskelesi, Tavşancıl, Hereke, Kırkikievler ve Köseköy istasyonlarında duracak.

25 DAKİKA KISALACAK…

Hattın yapımından önce 100 dakika olan Arifiye – Pendik arasındaki seyir süresi 76 dakikaya düşecek.

YENİ BİLET FİYATLARI…

Adapazarı – Pendik arasında çocuk ve 65 yaş üzeri yolcular 8 lira; genç, öğretmen, 60 yaş üzeri ve gidiş-dönüş bileti alanlar 13 liraya; indirime tabi olmayan yolcular ise 16 liraya seyahat edecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

En temiz ilçe Ümraniye

En temiz ilçe unvanına sahip olan Ümraniye, bu özelliğini hiç kimseye kaptırmak istemiyor. İlçe temizliği için başlattığı seferberliği aralıksız sürdüren Ümraniye Belediyesi, periyodik ...