Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Adapazarı – İstanbul seferleri başlıyor…

Yüksek Hızlı Tren hattının inşası nedeniyle seferlerine ara verilen Adapazarı – İstanbul trenleri, 5 Ocak tarihinde yeniden başlayacak.

Eskişehir – İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının inşası nedeniyle 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren seferlerine ara verilen Adapazarı – İstanbul trenleri; 31 Aralık’ta test sürüşlerine, 05 Ocak’ta da ticari seferlerine başlayacak.

İLK ETAPTA 8 SEFER…

TCDD Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre; Ada Ekspresi adıyla Arifiye – Pendik arasında klimalı vagonlarla hizmet verecek olan trenler, ilk etapta 4 gidiş ve 4 geliş olmak üzere 8 sefer yapacak. Adapazarı’nda ikamet eden yolcular, seyahatlerini Adapazarı – Arifiye arasında ADARAY ile Arifiye – Pendik arasında Ada Ekspresi trenleriyle gerçekleştirecek. Ada Ekspresi; ilk etapta Arifiye, Sapanca, İzmit, Gebze, Pendik istasyonlarında hizmet verecek. 2015 yılı ortasında Körfez, Derince, Büyükderbent; 2016 yılı içerisinde ise Diliskelesi, Tavşancıl, Hereke, Kırkikievler ve Köseköy istasyonlarında duracak.

25 DAKİKA KISALACAK…

Hattın yapımından önce 100 dakika olan Arifiye – Pendik arasındaki seyir süresi 76 dakikaya düşecek.

YENİ BİLET FİYATLARI…

Adapazarı – Pendik arasında çocuk ve 65 yaş üzeri yolcular 8 lira; genç, öğretmen, 60 yaş üzeri ve gidiş-dönüş bileti alanlar 13 liraya; indirime tabi olmayan yolcular ise 16 liraya seyahat edecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadınlar Matinesi

Maltepe’de Kadınlar Matinesi

Maltepe Belediyesi’nin dördüncüsünü düzenlediği Kadınlar Matinesi, Cevizli Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Mahalle sakinlerini bir araya getiren matinede eğlence doruğa çıktı. ...