4.5G için 46 milyon SIM kart değişti…

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, 46 milyona yakın abonenin 4.5G uyumlu SIM karta geçiş yaptığını belirterek, bir ay içinde 7 milyona yakın abonenin söz konusu SIM kartlara geçiş yapmasını öngördüklerini söyledi.

10 KAT HIZLANDIRACAK…

Sinan Ekşi, mobil haberleşme hızını 3G’ye göre 10 kat artırarak 375 MHz’e ulaştıracak 4.5G teknolojisinin 1 Nisan itibariyle kullanılmaya başlayacağını anımsatarak, abonelerin bu yeni teknolojiyi kullanabilmek için 4.5G’yi destekleyen bir telefona sahip olmalarının yeterli olmayacağını bildirdi.

TÜM ABONELER DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALACAK…

SIM kartlarının da bu yeni teknolojiyi destekleyen özellikte olması gerekeceğine dikkati çeken Ekşi, “Aboneler SIM kartlarını 4.5G uyumlu olanla değiştirmek zorunda kalacaklar” dedi. Türkiye genelinde kullanılan 74,2 milyon hattın 16 milyona yakın kısmının 4.5G’li mobil ürünlerde kullanıldığını dile getiren Sinan Ekşi, 46 milyona yakın abonenin 4.5G uyumlu SIM karta geçiş yaptığını belirtti.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik Yayalarda tapu sevinci

Pendik Yayalar’da tapu sevinci

Pendik Belediyesi tarafından imara kavuşturulan alanlara Yayalar 5. Bölge de eklendi. Toplam 1.200 tapunun dağıtımına başlanan bölgede kentsel ...