4.5G için 46 milyon SIM kart değişti…

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, 46 milyona yakın abonenin 4.5G uyumlu SIM karta geçiş yaptığını belirterek, bir ay içinde 7 milyona yakın abonenin söz konusu SIM kartlara geçiş yapmasını öngördüklerini söyledi.

10 KAT HIZLANDIRACAK…

Sinan Ekşi, mobil haberleşme hızını 3G’ye göre 10 kat artırarak 375 MHz’e ulaştıracak 4.5G teknolojisinin 1 Nisan itibariyle kullanılmaya başlayacağını anımsatarak, abonelerin bu yeni teknolojiyi kullanabilmek için 4.5G’yi destekleyen bir telefona sahip olmalarının yeterli olmayacağını bildirdi.

TÜM ABONELER DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALACAK…

SIM kartlarının da bu yeni teknolojiyi destekleyen özellikte olması gerekeceğine dikkati çeken Ekşi, “Aboneler SIM kartlarını 4.5G uyumlu olanla değiştirmek zorunda kalacaklar” dedi. Türkiye genelinde kullanılan 74,2 milyon hattın 16 milyona yakın kısmının 4.5G’li mobil ürünlerde kullanıldığını dile getiren Sinan Ekşi, 46 milyona yakın abonenin 4.5G uyumlu SIM karta geçiş yaptığını belirtti.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ...