37. Marmara Festivali’ne büyük ilgi…

Kadıköy, “37. Marmara Festivali Okullararası Halk Oyunları Yarışması”na ev sahipliği yaptı. Caferağa Spor Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyonda anaokulları, ilkokul ve ortaokul öğrencileri, yöresel oyunları ustalıkla sergiledi.

Veliler ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte onlarca ekip, dereceye girebilmek için ter döktü. Marmara Bölgesi genelinden Kadıköy’e gelen ekipler Kafkaslar’dan Adana’ya, Erzurum’dan Bursa’ya birçok yörenin halk oyunlarını sergiledi.

KADIKÖY’ÜN MİNİKLERİ İLGİ ODAĞI OLDU…

City Concept İngilizce Çocuk Oyun Akademisi, Kadıköy’ü temsil eden ekipler arasında yer aldı. 11 anaokulu öğrencisi, performansları ile izleyenlerden tam not aldı. Akademinin kurucuları Çınla Vardar, Güzin Vardar ve Esra Özdemir; son 1 ay içerisinde hazırlanmalarına rağmen City Concept minik ekibinin birbiriyle uyumunu, sıkı arkadaşlık ve kardeşlik ilişkilerine bağladı. Yarışmanın sonucu, önümüzdeki günlerde Kadıköy Life tarafından da kamuoyu ile paylaşılacak.

“City Concept Akademi” sahipleri Çınla Vardar ve Güzin Vardar, “Sosyo-kültürel faaliyetler, çocukların eğitim sürecini pozitif etkileyen en önemli faktörler arasında yer alıyor” diyerek, küçük yaşlarda temel eğitimin önemine dikkat çekti. Çınla Vardar; 2,5 yaşında başlayan yabancı dil eğitimi ile birlikte profesyonel dil öğreniminin çocukların beyinlerindeki lopları açarak, ilerdeki öğrenme sürecini kolaylaştırdığının altını çizdi. Yüksel Kekeç, Güzin Vardar, “Çıtır Çılgın” ve Çınla Vardar…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir yorum

  1. Çok güzel bir organizasyondu emeği geçen herkesi kutluyorum.Özellikle muhatabımız olan Ali Bey’e ayrıca teşekkür ediyorum.Çan Mehmet Akif Ersoy İlkokulunu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve çalıştırıcımız Ayşe TURALI kutluyorum.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...