Dünyanın en hızlı terapi yöntemi Türkiye’de…

kaan

Herkesin birçok şeyi bildiğini, fakat davranışa dönüştürmekte zorlandığını vurgulayan Suadiye’deki Bilgelik Enstitüsü kurucusu Dr. Lütfü Kaan Özdemir; “İnsanı tanımadan onun davranışlarını değiştirmeye kalkışmak, havanda su dövmekten farksızdır aslında” diyor.

Psikolojik rahatsızlıklardaki en büyük sorunun terapi süresinin uzun olmasına bağlayan Özdemir; “Kimse aylarca, yıllarca süren terapilere vakit ayırmak istemiyor. Geliştirdiğimiz yeni terapi yöntemi ile insanlar çok kısa sürede eskisinden daha iyi hale gelebiliyorlar. Yöntemin en önemli özelliği, terapi sonunda katılımcıların kendi kendilerinin terapisti olabilmeleridir” diyor.

“Balık vermiyoruz, onlara balık tutmayı öğretiyoruz…”

“Katılımcılara balık vermiyoruz, onlara balık tutmayı öğretiyoruz. Böylece hayatları boyunca psikolojik sorunlarla karşılaştıklarında kendi sorunlarını kendileri çözebiliyorlar. Onlara yeni bakış açıları kazandırıyoruz” diyen Dr. Lütfü Kaan Özdemir; depresyon, panik atak, sosyal fobi, obsesyon ve birçok psikolojik şikayetlerle gelerek danışanların daha önce 3-5 yıl süren terapi sürelerinin, artık merkezlerinde çok daha hızlı bir şekilde (ortalama 6 ay) tedavi edildiğini açıkladı.  

kaanozdemirwww.terapiuzmani.com  adresinden ve Bilgelik Enstitüsü’nden hizmetlerine devam eden Dr. Lütfü Kaan Özdemir, artık terapilerin eskisi gibi uzun sürmediğini ve yeni tekniğin çok işe yaradığını söyledi. Özdemir, merkezlerinde bu tekniği psikolog, psikolojik danışman ve psikiyatristlere eğitim olarak verdiklerini, ayrıca hasta olmasa da bu tekniği öğrenip kendi kendinin terapisti olmak isteyenler için de eğitim grupları açacaklarını belirtti.

 

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

kulak enfeksiyonu

Serinlemek isterken kulak enfeksiyonuna yakalanmayın!

Sıcak yaz günlerinde serinlemek için girilen havuz ve deniz suyu, gerekli önlem alınmazsa kulak sağlığını etkileyebiliyor. Kulağın sürekli ...