2013 İstanbul Spor Ödülleri verildi…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “İstanbul Spor Ödülleri ve Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı”, Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş; “Yaptığımız çalışmalar sonucunda Şampiyonlar Ligi final maçı İstanbul’da yapıldı. Avrupa Kupası Finali, yine İstanbul’da oynandı. Moto GP yine İstanbul’da yapıldı. Dünya Basketbol Şampiyonası’na İstanbul ev sahipliği yaptı” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

SPOR İÇİN 2 MİL YAR TL’LİK YATIRIM YAPILDI…

“Spor, insanoğlunun varoluşu kadar eski ve insanlığın en önemli ortak dillerinden biridir. Spor, ülkeler arasındaki rekabet gücünün arttırması açısından da oldukça önemlidir. Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne kadar, sporu en öncelikli çalışma alanı içerisine aldık. Ve bugüne kadar İBB olarak sporla ilgili toplamda 2 milyar TL’lik yatırım yaptık. Daha geçen hafta 143 okulumuza yaptığımız spor salonuna 60 tane da eklemek için temellerini attık.

İSTANBUL, BİR SPOR KENTİ OLSUN…

Biz istiyoruz ki İstanbul, bir spor kenti olsun. Spor, İstanbulluların vazgeçilmezi olsun. İstanbul, spora yaptığı ev sahiplikleriyle de gündeme gelsin. Bu anlamda yaptığımız çalışmalar sonucunda Şampiyonlar Ligi final maçı İstanbul’daydı. Avrupa Kupası Finali yine İstanbul’da oynandı. Moto GP yine İstanbul’da yapıldı. Dünya Basketbol Şampiyonası’na İstanbul ev sahipliği yaptı.”

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ…

Törende hazır bulunan ve bu yıl Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nda dereceye giren Burcu Çetinkaya’dan, 2012 yılında Japonya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda zafere ulaşan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncularına kadar 20 farklı branşta mücadele eden birçok sporcu ödüllendirildi. Akdeniz Oyunları’nda dereceye giren Fatih Avan, İlham Tanui Özbilen, Elvan Abeylegesse ve Polat Kemboi Arıkan gibi başarılı atletlerin yanı sıra 5 bin metrede 23 yaş altında Avrupa Şampiyonluğu’na ulaşan Gamze Bulut ile VakıfBank ve Fenerbahçe kadın voleybol ve basketbol takımları da törende ödül aldı.

HATIRA FOTOĞRAFLARI ÇEKİLDİ…

Ödül törenin ardından Başkan Topbaş, 750 amatör spor kulübüne malzeme yardımı yaptı ve sporcu öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...