2012 yatırımlarının yüzde 30’u Ferhatpaşa’ya…

1

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’deki imar sorununun çözümü için İstanbul Büyükşehr Belediyesi’ne bir kez daha çağrıda bulundu. Ferhatpaşa Mahalle Toplantısı’nda mahalle sakinlerini ile biraraya gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilçenin sosyo-ekonomik düzeyi düşük mahallelerinin sorunlarının başında imar sorunu geldiğini, bu sorunu da İBB’nin çözmesi gerektiğini söyledi.

Şeffaf ve katılımcı yerel yönetim modelinin en güzel örneklerini sergilemeye devam eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “Belediye çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi verme, vatandaşın sorun ve isteklerini dinleme” toplantılarını sürdürüyor. Toplantıların bu haftaki adresi, Ferhatpaşa Mahallesi oldu. Kurulduğundan bu yana dört farklı belediyeye bağlanan Ferhatpaşa Mahallesi, seçim süreci haricinde ilk defa bir belediye başkanını ağırladı.

Ferhatpaşa Mahallesi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen toplantıda, Başkan Battal İlgezdi yaptığı konuşmasında, 20 yıldır tek çivi çakılmamış Ferhatpaşa’ya büyük önem verdiğini belirterek; “2011 yılında belediye bütçemizin yüzde 30’unu ayırdığımız Ferhatpaşa Mahallemizde altyapı sorunlarını çözdük. 2012 yılı yatırım bütçemizden de Ferhatpaşa’ya yüzde 30 pay ayırdık. Ataşehir’de bazı mahallerimizin altyapı sorunu yok. Ben de, Ataşehir’in zengin mahallesi diye tanımlanan bu mahallelerin hizmet bütçelerinden alıp sizlere veriyorum” dedi.

Ferhatpaşa Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, Ferhatpaşa Mahallesi’nde belediyenin yaptığı çalışmaların anlatıldığı video gösterisinin ardından konuşan Mahalle Muhtarı Hüseyin Uzun, Başkan İlgezdi ve belediye çalışanlarına teşekkür etti. Hüseyin Uzun, konuşmasında mahallenin altyapı sorunlarının büyük bölümünün çözümlendiğini, yıllardır büyük bir sorun olarak duran imar sorununun da Başkan İlgezdi ve ekibince çözüleceğine inandığını vurguladı.

2

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Marea Sea Food

Baş döndürücü lezzetlerin adresi; Marea Sea Food

Farkını ancak ziyaret ettiğinizde anlayabileceğiniz lezzet noktaları arasında yer alan Ataşehir Marea Sea Food, sadece muhteşem dekorasyonu ile ...