bağımlılıkla mücadele

184 aileye bağımlılıkla mücadele desteği

Maltepe Belediyesi’nin bağımlılıkla mücadele etmek ve gençlerin sosyal açıdan aktifleştirilmesi amacıyla kurduğu Bağımsız Mutluluk Merkezi’nde 184 aileye destek hizmeti verildi.

Maltepe Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliğiyle ilçede bağımlılıkla mücadelenin geliştirilerek, gençlerin her türlü bağımlılıktan uzak, bağımsız birer olarak ayakta kalıp mutlu olmalarını hedefleyen Maltepe Bağımsız Mutluluk Merkezi, 184 aileye psiko-sosyal destek hizmeti verdi. Risk grubu altındaki gençlere ve ailelerine seminer, eğitim ve atölyeler düzenleme, bağımlılık hakkında farkındalık yaratıp gençleri bağımlılık tuzağından kurtarma da amaçları arasında yer alan merkezde 183 öğrenciye “Yaşam Becerilerini Geliştirme Eğitimi”, Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ile birlikte 29 lisede ise 87 seminer verildi.

bağımlılıkla mücadele

ATÖLYE ÇALIŞMALARI YAPILDI, MAHALLELERDE TOPLANTILAR DÜZENLENDİ…

Ayrıca Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi, Mehmet Salih Bal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mediha Engizer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Maltepe Cevizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Hasan Şadoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 101 öğrenci de merkezin çalışmalarına katıldı. Crossfit eğitim, tiyatro, teknolojik tasarım ve yaratıcılık atölyeleri ile psikodrama grup çalışmalarının da yer aldığı merkezde, mahallelerde toplantılar düzenlendi.

184-aileye-bagimlilikla-mucadele-destegi (1)

Bağımlılıkla mücadele etmek ve gençlerin sosyal açıdan aktifleştirilmesi amacıyla kurulan Bağımsız Mutluluk Merkezi, birçok gencin yaşam kaynağı oldu…

sporvitrini

Hakkında Çilem Doğan

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...