Köpek cinayetinin zanlısı adliyeye sevk edildi…

Beykoz’da yeni yılın ilk gününde köpekleri tasmasız gezdirmek yüzünden çıkan tartışmada iş adamı Reşit Vural’ı (56) alnından vurarak öldüren Kemal U., emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Geçtiğimiz akşam teslim olan Kemal U.’nun, öldürme amaçlı ateş etmediğini ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi. Bir ay sonra teslim olan şüphelinin polise bu durumu; “İş adamıyım. Alacak verecek işlerimi hallettim” şeklinde açıkladığı ifade edildi.

Beykoz’da yeni yılın ilk gününde aynı sokakta karşılıklı komşu olan yedek parça fabrikası sahibi Reşit Vural, 3 kurt köpeği bulunan komşusu Kemal U. ile hayvanları tasmasız olarak sokağa saldığı için tartışmıştı. Çocuklarının köpeklerden korktuğunu söyleyen Reşit Vural ile Kemal U. arasındaki tartışma kısa sürede kavgaya dönüşmüş, karşılıklı silahların çekilmesiyle sokakta silahlı kavga yaşanmıştı. Bu sırada alnından vurulan Reşit Vural, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Polis, olaydan sonra ailesi ve köpekleriyle kaçan iş adamı Kemal U.’yu yakalamak için çalışma başlatmış, ancak şüpheli yakalanamamıştı.

“HEDEF GÖZETMEDEN ATEŞ ETTİM”…

Kemal U., olaydan bir ay sonra geçtiğimiz akşam avukatıyla birlikte emniyete gelerek teslim oldu. Sorguya alınan Kemal U., ilk ifadesinde pişman olduğunu, öldürme amaçlı ateş etmediğini söyledi. Kemal U’nun “Reşit Vural’ı 5-6 yıldır tanıyorum. Olay günü çocuğumun başına silah dayamış. Bunu duyunca konuşmak için yanına gittim. Bu sırada bana ateş etti. Ben de karşılık verdim. Hedef gözetmeden ateş ettim. Öldürme amacım yoktu. Pişmanım” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

ALACAK VERECEK İŞLERİ İÇİN TESLİM OLMAMIŞ…

Kemal U.’nun neden bir ay kaçtığı sorusuna ise; “Ben iş adamıyım. Alacak ve vereceklerim var. Bunları halletmeden teslim olsaydım zor duruma düşerdim. Bu işleri hallettikten sonra teslim oldum. Kaçmadım” yanıtını verdiği bildirildi. Kemal U., Beykoz Adliyesi’ne sevk edildi.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeşil Okul

Yeşil okullardan doğaya 500 fidan

Beykoz Belediyesi’nin çevreci nesiller için 10 yıldan bu yana yürüttüğü Yeşil Okul Projesi kapsamında, ilçedeki 60 okuldan öğrenciler ...