10 bin Beykozluya 5 ton hamsi!..

Sosyal çalışmaları ile öne çıkan Beykoz Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Hamsi Şenliği’nde 5 ton balığı 10 bin kişiye ikram etti. Beykozluları bir araya getiren etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

50 usta tarafından pişirilen hamsiyi yemek için metrelerce kuyruk oluştu. 5 ton hamsi, ekmek arasında 10 bin vatandaşa helva ile birlikte ikram edildi.

KARADENİZ EZGİLERİ YANKILANDI…

Beykoz Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel Beykoz Hamsi Şenliği’ne, yağmur ve soğuk havaya rağmen binlerce vatandaşın yoğun ilgisi oldu. Sabah saatlerinde başlayan hazırlıklar kapsamında mangalların kurulmasıyla birlikte hamsiler, ızgaralarda pişirilerek dağıtılmaya başlandı. 50 usta tarafından 10 ayrı mangalda pişirilen hamsiler, Karadeniz müziği eşliğinde dağıtıldı. Beykoz Hamsi Şenliği’nde sahne alan Karadeniz yöresinin sevilen ismi Cimilli İbo’nun hareketli türküleriyle vatandaşlar, bir taraftan hamsi yerken diğer taraftan da horona eşlik etti.

“BEYKOZLULAR HAMSİSİZ KALMASIN…”

Mangalların başına geçen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, elleriyle vatandaşlara hamsi ikramında bulunarak; “Geçen yıl 3 ton hamsi dağıtmıştık, yetmemişti. Bu yıl 5 ton dağıtıyoruz, yine yetmedi. Gelecek yıl 10 ton hamsi ikramında bulunacağız. Beykoz, Karadenizli vatandaşlarımızın yoğun olduğu bir ilçe, ama 81 ilden her vatandaşımız bugün Hamsi Şenliği’ne geldi. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için bu tür etkinlikler birer vesiledir. Hamsi yemek için çocuklarıyla birlikte gelen aileler var. Sloganımız, Beykozlular hamsisiz kalmasın” dedi.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...