“Kim Milyoner Olmak İster”de Saint Joseph farkı…

1

ATV ekranlarında yayınlanmakta olan “Kim Milyoner Olmak İster” adlı bilgi yarışması programında, Kadıköylü Ceylan İnan büyük bir başarı göstererek 250 bin liralık sorunun görülmesini sağladı.

Profesörlerin dahi ilk sorularda elenmek durumunda kaldığı yarışmada, henüz 18 yaşında olan Kadıköylü Saint Joseph öğrencisi Ceylan İnan’ın yarışma boyunca gösterdiği performans, programın sunucusu Kenan Işık’ı bile hayrete düşürdü.

60 bin lirayı Sokrates ile kazandı…

Yarışmanın 9. sorusu son derece zor bir soruydu. Ceylan İnan; “Ayrılma saati geldi. Kendi yollarımıza gidiyoruz. Ben ölüme, siz yaşamaya. Hangisinin doğru olduğunu yalnızca Tanrı bilir’ sözü kime aittir)” şeklindeki soruya verdiği “Sokrates” cevabı ile 60 bin lirayı kazandı.

4

Ardından ise, “Aşağıdakilerden hangisi Carl Sagan’ın hazırladığı ve uzaya gönderilen levhalarda yer alan şekillerden birisidir?” sorusuna verdiği “Kadın-Erkek” cevabı ile 125 bin lira kazandı. Dahası, 250 bin lira değerindeki 11. soruyu görme imkânını yakaladı.

18 yaşındaki Kadıköylü Ceylan İnan’ın yarışma heyecanına, başta ailesi ve Saint Josephliler olmak üzere bütün Türkiye ortak oldu. Diş hekimi anne ve babanın tek çocukları olan Saint Joseph Lisesi son sınıf öğrencisi Ceylan İnan’ın en büyük hayali, yarışmadan büyük bir ikramiyeyle ayrılmak ve yurtdışında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler okumak. Ceylan İnan, bu hayallerini gerçekleştirmek için şimdiden burs başvurularını dahi yapmış.

Bu hafta büyük heyecan var…

19 Şubat akşamı yayınlanan programın süresi yetmediği için ara verilen yarışma, 22 Şubat Salı günü kaldığı yerden devam edecek. Salı akşamı, program tarihinde ikinci defa 250 bin lira değerindeki sorunun görülmesi sağlanacak.

2

3

5

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...