“Havlu”nun kitabını yazdı, sektöre renk getirdi…

1

Turizm sektörünün renkli ismi Emir Hepoğlu, yakında çıkacak kitabı vesilesi ile turizm haricinde hobi severlere de ulaşmaya çalışacak. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanacak kitabın adı “Sevimli Havlular” (Cute Towels)…

Emir Hepoğlu, kitap içeriği nedeniyle bu ilginç ve bir o kadar da farklı tekniği, otel odalarından çıkartarak hobi severlere ve ev hanımlarına sunmayı hedefliyor. Türkiye Uluslararası Housekeeperlar Birliği’nin (IHEA) ilk yayını olma özelliğini de taşıyacak olan “Cute Towels” kitabı, otelcilik sektörü ile birlikte kamuoyuna da mal olacak şekilde tasarlanmış.

Havlu Katlama Sanatı / Towel Origamı…

Dünya genelinde “Towel Origami” ya da kısa adı ile “Towelgami” olarak anılır. İlk ortaya çıkışı ile ilgili kesin bir tarih olmamakla beraber, 1970’li yılların sonundan bu yana özellikle Karayipler’de seyreden seyahat gemilerinde, misafir kamaralarına oda temizlik hizmetlileri tarafından sempatik bir dekor oluşturmak amacı ile konulmaya başlanmıştır. Ülkemizde ise, uzun yıllardır başta konaklama tesisleri olmak üzere misafir odalarında kullanılmaktadır. En yaygın formlar; kuğu, köpek, fil, maymun, kaplumbağa ve salyangozdur. Bunların haricinde yaratıcılığınıza bağlı olarak farklı şekiller ortaya çıkarmanız mümkündür.

Cute Towels”, bu sempatik el sanatını bir adım ileri götürerek, “Towel Origami”yi otel odalarından çıkartmayı ve başta ev hanımları olmak üzere evlerinde süsleme ve dekor yapmaktan hoşlanan ev sahiplerine ulaşmayı hedeflemektedir. Eve yatılı misafir geldiğinde ona sunulacak mis kokulu, tertemiz havluları çeşitli figürlerde yatak üzerine bırakmak, misafire verilen önemi ve gösterilen özeni ortaya koyacaktır.  

2

Emir Hepoğlu…

“Cute Towels” kitabının yazarı Emir HEPOĞLU, 20 yılı aşkın süredir turizm ve otelcilik yapmaktadır. Otellerde temizlik departmanlarında yöneticilik (Executive Housekeeper) yapmış olan HEPOĞLU, halen kısa adı IEHA Türkiye olan (International Executive Housekeepers Association) Türkiye Başkanlığı’nı yürütmektedir. Sırası ile İstanbul, Bodrum, Fethiye, Antalya, ABD ve KKTC’de otellerde ve özel hastanelerde yöneticilik yapan HEPOĞLU, turizm basınında köşeyazıları yazmakta, makaleler yayınlamaktadır (www.emirhepoglu.com).

Üyesi olduğu SKÅL International Antalya Kulübü Çevre Komitesi’nde, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında “Küresel Atık Sabun Projesi” ( www.sabunprojesi.org ) için çalışmalarda bulunan HEPOĞLU, halen Antalya Merkezli ABM GRUP’da İş Geliştirme Direktörü görevini yürütmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Marea Sea Food

Baş döndürücü lezzetlerin adresi; Marea Sea Food

Farkını ancak ziyaret ettiğinizde anlayabileceğiniz lezzet noktaları arasında yer alan Ataşehir Marea Sea Food, sadece muhteşem dekorasyonu ile ...