“Beş Ses Beş Saz” konserleri devam ediyor…

1

Geçtiğimiz günlerde Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Beş Ses Beş Saz” konserler serisinin beşincisine, Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri Cumhuriyet Türk Sanat Müziği Korosu koristleri katıldılar.

Gecede Melek Pakyüz Kırmızıtuna, Candan Yılmaz, Şenay Sarıkaya, Seviç Karatepe ve Murat Dinç; Türk Müziği’nin nihavent, hicaz, rast ve uşşak makamlarından seçtikleri şarkılardan oluşan eserlerle muhteşem bir konser verdiler.

Türk Müziğinin usta saz sanatçıları Ahmet Cennetoğlu (Kanun), Önder Gülfidan (Keman), Dilek Yüzlüer (Viyolonsel), Ahmet Gümüş (Klarnet) ve Erdinç Kadıoğlu (Ritm) solistlere eşlik ederken; konserin sunumu Nesibe Müsevitoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Programın ikinci yarısında, Cumhuriyet Korosu Şefi ve TRT Ses Sanatçısı Serap Kuzey, kısa bir solo konser verdi. İzleyicilerin konsere ilgisi, her zamanki gibi çok fazladı. Birçok konuk yer bulamadıkları için geri giderken, bazıları ise konseri ayakta ya da yerlere oturarak izlediler.

Serap Kuzey, gecede yaptığı konuşmada; “Koromuz ile gurur duyuyorum. Koromuzdaki her korist, böylesi güzel konserler verebilir. Bizler, sevgi ile koromuzda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımızda bize destek veren Kadıköy Belediyesi’ne ve Başkan Selami Öztürk’e çok teşekkür ederiz” dedi.

2

2 yorum

  1. Nesibe hanım bu uğraşlarınızla yıllar sizi yıpratamadı ama siz yılları acısıyla tatlısıyla geride bıraktınız .Allah size sağlık ve ömür versin bu uğraşlarınız sizi yıpratamaz inşallah daha nice güzel sunumlar bekliyoruz kalın sğlıcakla.

  2. Candan Yılmaz Matur

    Merhaba……Kadıköy Belediyesi nin destek verdiği ve siz Sayın Kültür ve Sanat aşığı Nesibe Müsevvitoğlun a şükranlarımı sunarım…TSM ile duygularımızın coşkusu, sevinci,ve hüznü ,dostluğu arkadaşlığı sizinle ,diğer müzik severlere yansıtmak çok güzeldi….sevgiler….

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...